niedziela, 19 kwietnia 2015

Chleb pszenny na śmietanie - pochwałą prostoty

Czasami jest tak, że znów cały tydzień straszą nas kolejnym, deszczowym weekendem.
Co wtedy?
Wbrew pozorom i demonizującym prognozom, wcale nie modyfikujemy swoich planów, nie wyciągamy arsenału parasoli (parasolów?) i kaloszy z garderoby i nie przeprowadzamy rytuały przeganiającego deszcz.
Wbrew pozorom, uważamy prognozy za jakiś fatalny błąd i po cichu liczymy na słońce.
Na przeciw natrętnym myślom, pieczemy chleb, o skórce cieniutkiej, jasnej, pomarańczowej jak słoneczny dzień. 
Potem przychodzi niedziela, a za oknem jest najjaśniejszy, kwietniowy poranek i trochę się sobie dziwiąc, uśmiechamy się na myśl, że tak naprawdę, wcale nie znamy żadnego rytuału na przepędzenie deszczu.
No, chyba, że rytuał pieczenia domowego chleba... ;)


Chleb pszenny na śmietanie, to bardzo klasyczny, tradycyjny w smaku chlebek.
O niezbyt grubej skórce i delikatnym miąższu, który dzięki dodatkowi śmietany pozostaje miękki i świeży nawet na trzeci dzień.  
Najlepiej sprawdza się na kanapkach z jajkiem, polecam! :)

Chleb pszenny na śmietanie
/1 mały chlebek/

  • 2 szklanki mąki pszennej
  • 180 g śmietany (użyłam 18%)
  • 110 g ciepłej wody
  • łyżeczka cukru + łyżeczka soli
  • 3 g suchych drożdży
Mąkę przesiać do miski, dodać sól, cukier i drożdże i wymieszać. Następnie dodać śmietanę, ciepłą wodę i pokrojony koperek. Szybko zagnieść gładkie i elastyczne ciasto, uformować kulę i odstawić w ciepłe miejsce, pod przykryciem do wyrośnięcia na około 2 godziny . Keksówkę wyłożyć papierem do pieczenia, z ciasta uformować bochenek i przełożyć do foremki. Ponownie odstawić do wyrośnięcia na ok. 30 minut. Piec przez ok. 35-40 minut w 190 st.C. Kroić po wystudzeniu.



22 komentarze:

  1. Idealny przepis dla mnie na dziś :d ciasto już wyrasta, tylko nie wiedzieć czemu wyszło mi trochę lepkie..mam nadzieje że nie wpłynie to na efekt końcowy...;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. daj znać, jak Ci wyszło! :)

      Usuń
    2. smakowo chleb wyszedł całkiem niezły,ale był z deczka zbity...wkrótce zrobie drugie podejście i mam nadzieje że będzie wyglądał idealnie tak jak u Ciebie ;)

      Usuń
    3. za drugim razem to już na pewno będzie idealny! :)

      Usuń
  2. Sądzisz, że na śmietanie 10% wyjdzie? (Brzmi kusząco, a tylko taka dysponuję :P)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. sądzę, że wyszłoby nawet na jogurcie :)
      z taką śmietaną z pewnością wyjdzie! :)

      Usuń
  3. A ta śmietana to taka gęsta z kubeczka czy płynna w kartoniku? Kusi mnie a może miałabym wszystkie składniki... :)

    OdpowiedzUsuń
  4. a jakie wymiary formy?

    OdpowiedzUsuń
  5. Jak ładnie wypieczony, skuszę się chyba! :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Co to za pasta pod jajkiem ? ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. pasta z łososiem, kanapkowa, z biedronki :P
      będąc chora, poprosiłam o zakup łososia kanapkowego, a otrzymałam...coś takiego :P
      zjadliwe, ale więcej na pewno nie będę tego chciała ;)

      Usuń
  7. Fajny pomysł na prosty i niewyamagający specjalnych umiejętności chleb :)
    PS. Piękne zdjęcia :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Bo od chleba zaczyna się dzień, dobry dzień :) zdjęcia super :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja co prawda śmietany nie znoszę ale chlebek wygląda naprawdę pysznie! Gratuluje zdolności bo to ponad moje umiejętności kulinarne. :P

    OdpowiedzUsuń
  10. Przepiękne zdjęcia! Widać, że dużo się nauczyłaś na tym szybkim kursie fotografii!

    OdpowiedzUsuń
  11. Superowe miejsce, sprawdźcie również urokimilosne-opinie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  12. Bardzo polecam https://sklepy-seo.blogspot.com/ bloga ze świetnymi artykułami na temat pozycjonowania

    OdpowiedzUsuń
  13. SEO, czyli Search Engine Optimization, to proces optymalizacji witryny internetowej w celu poprawy jej widoczności w wynikach wyszukiwania na różnych platformach, takich jak Google, Bing czy Yahoo. Głównym celem SEO jest zwiększenie ruchu organicznego na stronie internetowej, czyli ruchu pochodzącego z wyników wyszukiwania, bez konieczności płacenia za kliknięcia, jak w przypadku reklam.

    Oto podstawowe zasady działania SEO:

    Wybór odpowiednich słów kluczowych: Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie słów kluczowych, które są związane z treściami dostępnymi na twojej stronie. Słowa kluczowe są to wyrażenia, które potencjalni użytkownicy wpisują w wyszukiwarce, aby znaleźć informacje związane z daną tematyką.

    Optymalizacja treści: Warto zadbać o to, aby treści na stronie były wartościowe, oryginalne i związane z wybranymi słowami kluczowymi. Teksty powinny być czytelne dla użytkowników, a jednocześnie dostosowane do wymagań wyszukiwarek.

    Struktura witryny: Twoja strona internetowa powinna mieć klarowną strukturę z odpowiednio zorganizowanymi kategoriami i podstronami. To ułatwia nawigację użytkownikom i robotom wyszukiwarek.

    Optymalizacja techniczna: Składnikami technicznymi, które można zoptymalizować, są m.in. prędkość ładowania strony, dostosowanie do urządzeń mobilnych (responsywność), poprawne oznaczenia HTML (np. nagłówki H1, H2), indeksowalność treści oraz odpowiednia konfiguracja pliku robots.txt i mapy witryny XML.

    Budowanie linków: Backlinki, czyli linki prowadzące do twojej strony z innych witryn, są ważnym czynnikiem wpływającym na pozycję w wynikach wyszukiwania. Ważne jest, aby zdobywać linki z wiarygodnych i wartościowych źródeł.

    Monitorowanie i analiza: Regularne śledzenie wyników SEO oraz analiza danych pochodzących z narzędzi do analizy ruchu (np. Google Analytics) pomaga w dostosowywaniu strategii SEO do zmieniających się potrzeb i trendów.

    Aktualizacje i dostosowywanie: Algorytmy wyszukiwarek, takie jak algorytm Google, są stale aktualizowane. Dlatego ważne jest, aby być na bieżąco z nowościami i dostosowywać strategię SEO do nowych wytycznych i trendów.

    SEO jest procesem długotrwałym i wymaga cierpliwości. Wyniki nie pojawiają się natychmiast, ale długoterminowe inwestycje w optymalizację SEO mogą przynieść znaczny wzrost ruchu organicznego i widoczności w wyszukiwarkach. Dlatego też wielu przedsiębiorców i właścicieli stron internetowych uważa SEO za istotny element swojej strategii marketingowej. Polecam przeczytać także https://seolinki24.blogspot.com/2023/09/czym-sa-linki-zewnetrzne.html

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...